fbpx

O nas

Zaczęliśmy od misji …

Merkantylne wsparcie procesu udoskonalania życia w społeczeństwie

Od samego początku, naszą ideą nadrzędną, było wspieranie spółek pracujących na rzecz rozwoju branż przyczyniających się do wzrostu jakości życia społeczeństwa oraz wspieranie rozwoju firm, które działają w służbie poprawy otaczającego nas świata. Dobro było tutaj traktowane jako odpowiedź na pierwotną potrzebę, ale i trend jaki obecnie obserwujemy na rynku konsumenckim, gospodarczym oraz na rynku pracy. Angażując się w firmy, mające na celu ogólne dobro, Mercaton ASI nie tylko zarabia dla swoich właścicieli, ale i przyczynia się do polepszenia jakości życia ludzi bezpośrednio i pośrednio z daną firmą związanych, co jest dla nas bardzo ważnym elementem, który staraliśmy się wspierać – Impact Investment był więc naszym mottem.

Icon_120
Icon_4

Porównaliśmy możliwości biznesowe oraz chęć inwestorów do identyfikacji z przedstawioną ideą Impact Investingu z rzeczywistymi sytuacjami inwestycyjnymi. Doszliśmy do wniosku, iż nasza strategia wymaga dostosowania. Dużą rolę odegrał też Covid-19 i wywołane przez niego potrzeby restrukturyzacji wielu przedsiębiorstw oraz nasze duże doświadczenie we wsparciu i rozwoju przedsiębiorstw, będących w potrzebie zmiany kierunku biznesowego lub wyjścia z trudnej sytuacji. W taki sposób połączyliśmy idee nie rezygnując z impactowych przedsięwzięć i zdecydowaliśmy, iż głównym kluczem doboru będzie potencjał szybkiego i wysokiego zwrotu z inwestycji oraz nasze możliwości realnego przeprowadzenia dynamicznych zmian w inwestowanych spółkach. Dziś podejmujemy decyzje inwestycyjne w tym duchu przyjmując w projektach nie tylko rolę inwestora, ale także Venture Buildera (inwestora pełniącego rolę integratora, głównego prowadzącego, restrukturyzatora oraz strony przyczyniającej się do skutecznego przeprowadzenia Projektu).

Dziś jesteśmy funduszem który koncentruje się na
rozwoju biznesów przez ich restrukturyzację.

Poznaj nasz zespół

TOMASZ NIETUBYĆ

prezes zarządu

– doświadczony przedsiębiorca, inwestor i menedżer. Po 8 latach spędzonych w korporacjach, od 2010 roku z powodzeniem rozwija projekty w różnych różnych filarach gospodarki. Założyciel i inwestor w spółkach z m.in. branży FMCG, technologicznej, gastronomicznej i recyklingowej. Z powodzeniem przeprowadził m.in. z powodzeniem przeprowadził restrukturyzację ponad 10 podmiotów oraz finansowanie na rynku kapitałowym na kwotę ponad pół miliarda złotych w ponad 50 emisjach instrumentów dłużnych i kapitałowych.

Paweł Obara

Członek Zarządu

– ekspert rynku kapitałowego z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w globalnych instytucjach finansowych. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w Departamentach m.in. Zarządzania Ryzykiem, Zarządzania Aktywami oraz Bankowości Inwestycyjnej. Ma na swoim koncie m.in. przygotował i zrealizował ponad 20 procesów restrukturyzacyjnych, fuzji i przejęć spółek portfelowych w funduszach private equity i private dłużnych. Założyciel trzech start-upów w Polsce. Posiada uprawnienia PRM (Professional Risk Manager) oraz CAIA (Chartered Alternative Investment Analyst).

EMILIA
WOJTCZYK

Investment Manager

Od 2016 roku związana z rynkiem kapitałowym. Prowadziła biznesowo linie gamingowe oparte o IP podmiotów zewnętrznych. Brała czynny udział w szeregu transakcji kapitałowych. Ma duże doświadczenie w zarządzaniu oraz prowadzeniu relacji inwestorskich w spółkach prywatnych. Od 2017 roku wspiera spółki zajmując się m.in tworzeniem dokumentacji spółki i zarządu, dokumentami inwestycyjnymi, a także dłużnymi papierami wartościowymi. Posiada wysokie umiejętności zarządcze oraz organizacyjne. W ostatnich latach w spółkach portfelowych koordynowała przeprowadzenie wielu emisji instrumentów finansowych przyjmując tym samym ponad 1000 inwestorów do spółek przeprowadzając w pełni emisje oraz przygotowując pełną dokumentację.

JOLANTA
DUSZYNSKA

Specjalista ds Relacji Inwestorskich

W Mercaton ASI odpowiada za relacje inwestorskie, dokumentację zarówno inwestycyjną jak i spółkową oraz wspiera zespół w codziennej działalności. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja. Dotychczas zbierała doświadczenie w korporacjach oraz kancelariach prawnych zajmujących się procesem windykacji należności pracując zarówno w departamentach administracyjnych jak i finansowych. W spółkach powiązanych z ASI koordynowała przeprowadzenie kilkunastu emisji instrumentów finansowych, a także uczestniczyła w wielu procesach pozyskiwania kapitału, utrzymując stały kontakt z kilkuset Inwestorami oraz kilkoma Domami Maklerskimi, jednocześnie wspierając procesy inwestycyjne w pozostałych projektach w które zaangażowana jest Spółka.

MAKSYMILIAN
GUDYMA

Analityk finansowy

Analityk finansowy specjalizujący się w analizowaniu projektów inwestycyjnych oraz zarządczym controllingu spółek. Współtworzył działy finansowe w spółkach z wielu branż, gdzie wdrożył kilkadziesiąt modeli finansowych oraz budżetów, a następnie kontrolował ich wykonanie. Laureat prestiżowego konkursu CFA Research Challenge. Przeanalizował ponad 70 projektów inwestycyjnych na różnych etapach rozwoju oraz uczestniczył w wielu transakcjach wejścia i wyjścia z inwestycji. Absolwent kierunków Bachelor oraz Master Studies in Finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W Mercaton ASI odpowiedzialny zarówno za część finansową oceny projektów inwestycyjnych, jak i za bieżącą kontrolę kondycji finansowej spółek portfelowych.

Poznaj nas bliżej!

Poznaj więcej szczegółów, skontaktuj się z nami i zostań inwestorem.